admin's blog

Sevim ak met with students of Küçükçekmece Akşemsettin Elementary School

27.12.2012

 

Sevim Ak met with children at an event held at Küçükçekmece Akşesettin Elementary School on December 27th, 2012.

She read segments from her beautiful stories and asked the audience thought provoking questions about the text. She asked them to share examples from their own lives as well as their perspectives and their observations.

 

Continue Reading

Sevim Ak, İhsan Şerif İlkokulu öğrencileriyle buluştu

25.12.2012

Sevim Ak, “İhsan Şerif İlkokulu Yazar-Çocuk Buluşması” projesi kapsamında 25 Aralık 2012’de çocuklarla buluştu.

 

Yazar, söyleşisinde güzel öykülerinden bölümler okuyup dinleyicilerine metinle ilgili düşündürücü sorular sordu ve bakış açılarını, gözlemlerini aktarmalarını isteyerek, kendilerinden örnekler vermeye davet etti.

Continue Reading

Sevim Ak, Uğur Mumcu İlköğretim Okulu’ndaydı

24.12.2012

Sevim Ak, 24 Aralık 2012’de 24 Aralık 2012 Değirmendere Uğur Mumcu İlköğretim Okulu ile yapılan etkinlikte öğrencilerle bir araya geldi.

 

Yazar, söyleşisinde güzel öykülerinden bölümler okuyup dinleyicilerine metinle ilgili düşündürücü sorular sordu ve bakış açılarını, gözlemlerini aktarmalarını isteyerek, kendilerinden örnekler vermeye davet etti.

Continue Reading

Sevim Ak’a Hollanda’dan resepsiyon

15.11.2012

Hollanda’nın 31.TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı’nda “Onur Konuğu” olması sebebiyle Sevim Ak için Hollanda Sarayı’nda resepsiyon verildi.

 

Sevim Ak’ın Türkiye ile Hollanda arasındaki ilişkilerin 400. yılı kutlamaları kapsamında Hollanda’ya davet edilmesinin ardından, Hollanda’nın 31. TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı’nda “Onur Konuğu” olması vesilesiyle Sevim Ak için bir de resepsiyon verildi. Resepsiyon, Hollanda Kraliyeti Başkonsolosu Onno Kervers’in davetiyle, Türkçeden Hollandacaya çevrilen ilk çocuk romanının şerefine Hollanda Sarayı’nda gerçekleştirildi.

 

Continue Reading

Hollanda'da bir kaç hafta

26.10.2012

Hollanda Eğitim Bakanlığı’nın davetiyle ekim ayı boyunca Hollanda’da kalan Sevim Ak, Hollanda gezisini kendi penceresinden anlattı.

Continue Reading

“Büyükanne” Sevim Ak tatlı sesle okuyor

07.10.2012

‘Sevim Ak’ın tatlı bir sesi var. Konuşması içinize akıyor.”

 

Türk çocuk kitapları yazarını Deventer’e kitabından parçalar okumak için davet eden kütüphane görevlisi Hetty Odenthal, yazarı böyle niteliyor.

 

Continue Reading

Sevim Ak, Hollanda’da…

01.11.2012

Hollanda Eğitim Bakanlığı’nın davetlisi olarak Hollanda’ya giden Sevim Ak, ekim ayı boyunca çeşitli etkinliklerle çocuklarla buluştu. 

 

Kitabın Hollandacaya çevrilmesinin ardından, Türkiye ile Hollanda arasındaki diplomatik ilişkilerin 400. yılı kutlamaları kapsamında Hollanda Eğitim Bakanlığı aracılığıyla Hollanda’ya da davet edilen Sevim Ak, ekim ayı boyunca hem Hollandalı hem de Türk çocuklarla çeşitli etkinliklerde bir araya geldi.

 

Continue Reading

Hollandacaya çevrilen ilk Türkçe çocuk romanı!

30.09.2012

1985’ten bu yana kaleme aldığı otuzu aşkın kitabıyla çocukların en sevdiği yazarlar arasında gösterilen Sevim Ak’ın Puldan Taştan Lahanadan isimli romanı Hollandacaya çevrildi.

 

Sevim Ak’ın incelikli bir bakış açısıyla “geri dönüşüm”ün önemini vurguladığı Puldan Taştan Lahanadan adlı kitabı, Hollandacaya “Köstebek ve Yaşayan Şeyler” adıyla çevrildi.

 

Continue Reading

Pages

Subscribe to RSS - admin's blog